Nadpotliwość może dopaść każdego, kto ma problemy hormonalne, jak skłonności genetyczne. Objawia się nadmiernym wydzielaniem potu, co jest szkodliwe w wypadku gromadzenia się bakterii w miejscu jego produkcji. Medycyna estetyczna proponuje jednak wiele sposobów związanych z leczeniem nadpotliwości. Zobacz, które z nich są najbardziej skuteczne!

Lipoliza laserowa jako metoda leczenia nadpotliwości

Za pomocą wiązki światła laserowego najpierw rozpuszcza się gruczoły potowe pod pachami, a potem je odsysa. Zabieg jest nieodwracalny. W miejscu jego przeprowadzenia pot już nigdy się nie wydzieli. Może jednak intensywniej niż wcześniej występować na obrzeżach pach (poza obszarem ujętym w zabiegu).

Liposukcja, czyli odsysanie gruczołów

Jest zabiegiem chirurgicznym, wykonywanym w znieczuleniu miejscowym. Przez małe nacięcie w skórze wprowadza się igłę ssącą i wyciąga tkankę tłuszczową wraz z gruczołami potowymi. Usuwa się je tylko z okolic pach. Efekt jest trwały. Istnieje ryzyko zwiększenia pocenia na obrzeżach pach.

Operacja radykalna leczenia nadmiernej potliwości

Fachowo zabieg ten nazywa się sympatektomią. Zarezerwowana jest ona dla najcięższych przypadków nadmiernej potliwości. Polega na chirurgicznym przecięciu nerwów obficie pocących się miejsc. Zabiegi przeprowadza się w znieczuleniu ogólnym, w warunkach szpitalnych. Ich efekt jest trwały.

1 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 5 (1 votes, average: 5,00 out of 5)
You need to be a registered member to rate this.
Loading...